БНР | 11.11.2018 14:49:11 | 235

"Ливърпул" се справи с лекота с "Фулъм"

Непобеденият до момента в Англия отбор на "Ливърпул" се справи с лекота с 2:0 срещу последния във Висшата лига "Фулъм" и поне до дербито на Манчестър излезе на 1-о място в класирането.

Головете за победата на тима вкараха Мохамед Салах и Джердан Шакири, като момчетата на Юрген Клоп излязоха с точка пред "Манчестър Сити". Лондончани държаха нулевото равенство до 40-ата минута, но след това пуснаха първия гол, дело на египетското крило, който се отскубна сам и търколи топката в мрежата.

Малко преди края на първото полувреме попадение с глава на Александър Митрович за гостите беше отменено заради засада. Веднага след незачетения гол Ливърпул контраатакуваха и стигнаха до гола на Салах. Швейцарският полузащитник Шакири усдвои преднината на своите от воле в 53-ата минута, за да гарантира шеста поредна загуба на Фулъм, което пък е негативен рекорд.

Вратарят Серхио Рико, който е под наем от "Севиля", остави гостите дълго във възможността да се върнат в мача, след като направи две фантастични спасявания при удари на Салах. Райън Сесеньон, един от най-добрите халфове в тима, също пропусна една добра възможност да върне гол за "Фулъм".