БНР | 11.11.2018 18:14:44 | 205

"Бетис" шокира "Барселона" на "Ноу Камп"

Шампионът "Барселона" загуби на "Камп Ноу" с 3:4 от "Бетис" в среща от 12-ия кръг на футболното първенство на Испания. Каталунците допуснаха втора загуба за сезона, въпреки завръщането в тима след контузия на голямата звезда Лионел Меси, който отбеляза два гола в мача.

Гостите откриха резултата още в 20-ата минута, когато Жуниор Фирпо преодоля с чудесен финт Серхи Роберто и прати топката във вратата на Марк Андре тер Щеген. До почивката играчите на Бетис направиха 2:0. Точен беше Хоакин Санчес, който засече центриране от дясно на Кристиан Тейо.

В началото на вторите 45 минути Ернесто Валверде направи две смени и пусна в игра Артуро Видал и Мунир. В 68-ата минута Лионел Меси намали изоставането на домакините, след като беше точен от дузпа.

Само три минути по-късно играчите на Бетис стигнаха до трето попадение след ужасна грешка на Тер Щеген, който не успя да изчисти топката след удар на Джовани Ло Селсо и тя влезе в собствената му врата.

Резервата Артуро Видал вкара за 2:3 в 80-ата минута, но последва нов гол за Бетис, който беше дело на бившия играч на "Реал" (Мадрид) Серхио Каналес.

В 92-ата Меси вкара второто си попадение в мача за 3:4, признато след повече от минута консултация със системата ВАР. Каталунците доиграха мача с човек по-малко, след като Иван Ракитич получи втори жълт и съответно червен картон в 81-ата минута.

"Барселона" остава начело в класирането, но има само точка аванс пред втория "Атлетикo" (Мадрид). В следващия кръг двата тима се изправят един срещу друг в пряк сблъсък за първото място. След успеха "Бетис" се изкачи се на 12-а позиция с 16 точки актив.