БНР | 16.11.2018 15:55:15 | 97

Зверев на полуфинал срещу Федерер в Лондон

Александер Зверев попълни полуфиналната четворка на финалите на АТР в Лондон.

Германският тенисист победи Джон Иснър от Съединените щати със 7:6(5), 6:3 в група „Гуга Кюртен“ след час и 21 минути игра. С успеха Зверев се присъединява към Новак Джокович.

Саша ще завърши втори в групата и утре ще играе срещу Роджър Федерер от 16 часа (българско време). Сърбинът ще срещне Кевин Андерсън от 22 часа

Първата точка за пробив в мача дойде в 12-ия гейм на откриващия сет, когато Иснър стигна до сетбол, но не успя да го реализира. В последвалия тайбрек Зверев поведе с 6:5 точки и затвори частта, след като съперникът му прати форхенда си в мрежата.

В следващия сет 21-годишният германец направи брейк за 5:3. След това сервираше за победата. Зверев стигна до мачбол и го постигна след ретур в аут на Иснър.

Саша малко очаквано надстреля от начален удар американския исполин и постигна 18 аса срещу 10 за опонента си.

Довечера от 22 часа световният номер едно Джокович играе срещу Марин Чилич.