БНР | 20.11.2018 15:00:04 | 146

Юношите до 19 г. не успяха да преодолеят квалификациите

Юношеският национален отбор до 19 години загуби  в Сливен от Гърция с 0:3 и не успя да се класира за Елитния кръг на квалификациите за европейското първенство.

Възпитаниците на Ангел Стойков се нуждаеха от точка в последния си мач от квалификационна група 13, за да си гарантират второто място и участие в следващата фаза, но ситуацията се разви по възможно най-неблагоприятния начин за българите.

Поражението с 0:3 от Гърция бе придружено с разгромна победа на конкурента за второто място Румъния над Гибралтар с 8:0. Така в крайното подреждане Гърция спечели убедително с пълен актив от 9 точки, а румънците заеха втората позиция с равни точкови показатели с България, но по-добра голова разлика.

Двубоят на стадион "Хаджи Димитър" се развиваше добре за България до 65-а минута, когато влезлият като резерва Антонис Гайтанидис откри резултата. Последваха още два гола на Гайтанидис в 69-а и 83-а минута от дузпа, с което Гърция спечели убедително и елиминира българския отбор от понататъшно участие.