БНР | 28.11.2018 20:58:10 | 307

„Монтана“ победи „Будучност“ в Адриатическата лига

„Монтана“ спечели със 102:100 точки след две продължения срещу Будучност шестия си мач от груповата фаза в Адриатическата лига по баскетбол при жените.

Първите две части преминаха равностойно, а на почивката черногорският отбор имаше аванс от две точки. В края на третата четвърт българките дръпнаха в резултата с 58:51, но в последните десет минути от редовното време се стигна до 74:74, а двата отбора не успяха да си отбележат кош в заключителните 31 секунди.

Във втория допълнителен период в мача българският отбор изоставаше с 89:97, но тройка на Христина Иванова намали до пет точки пасива за домакините. Следващото равенство беше 98:98, а отново Христина Иванова оформи крайното 102:100 само 11 секунди преди края.

Димана Георгиева се отличи с 21 точки за Монтана, а Христина Иванова добави още 20 точки. Николина Бабич от Будучност беше най-резултатна в срещата с 26 точки.

„Монтана“ се изкачи на второ място във временното класиране с актив от 9 точки. Лидерът „Берое“ има две спечелени точки повече до момента. „Будучност“ е на петата позиция в Адриатическата лига.