БНР | 16.12.2018 20:27:51 | 345

Али Соу с два гола за ЦСКА София, напуска контузен

ЦСКА-София постигна победа с 2:1 над Ботев (Пловдив) в последния мач в Първа професионална футболна лига за календарната година. И двата гола за домакините бяха дело на Али Соу, който обаче остана на терена само 30 минути, когато се контузи. Армейците събраха 45 точки и се връщат на 6 точки от лидера и седемкратен шампион на България Лудогорец (Разград).
Дълго време днес не се знаеше дали срещата ще се състои или не заради обилния снеговалеж. Двубоят трябваше да започне в 17:30 часа, но заради тежките метеорологични условия стартира в 19:00 часа с цел теренът да бъде изчистен от натрупалия се сняг. И двата отбора искаха мачът да се проведе, което надделя.
В 14-ата минута домакините поведоха. Кирил Десподов проби по дясното крило и центрира топката по земята, тя обаче отскочи от буца сняг и се вдигна на около метър и половина, а на 3 метра от голлинията връхлетя Али Соу и вкара с глава за 1:0. Само три минути по-късно вратарят Кайзер майсторски отрази удар на Бодуров с глава след центриране на Тиаго от фаул.
В 26-ата минута дойде ред и на Божидар Чорбаджийски да спре атака на устремилия се към вратата Стивън Петков, който получи извеждащо подаване от Неделев. Само две минути по-късно домакините стигнаха до втори гол, отново с участието на Десподов и пак реализиран от Али Соу. Десподов преодоля Кристиан Димитров, напредна и пусна пас към нахлуващия от втора позиция Али Соу, който от 10-ина метра от дясно прати топката до гредата за 2:0. Само три минути обаче Соу се контузи и трябваше да напусне терена, заменен от Мауридес. В началото на второто полувреме гостите вдигнаха оборотите и опитаха няколко атаки, като в 49-ата искаха дузпа. Тодор Неделев стреля от 10-ина метра, топката се отби в ръката на Рубен Пинто, който обаче се пазеше, но пък и кълбото летеше към вратата.
В 56-ата минута Тодор Неделев опасно стреля, вратарят Черняускас първоначално не се намеси добре, но след това попречи на топката да влезе. Активната игра на гостите беше възнаградена в 69-ата минута, когато Серкан Юсеин се разписа. Той подхвана атаката, топката отиде на дясно към Филип Филипов. Бекът центрира и Юсеин изпревари Чорбаджийски, за да вкара за 2:1 с глава.
В 88-ата минута попадение на Ботев беше отменено заради засада. Неделев центрира от фаул, Балтанов свали топката с глава към Стивън Петков, който вкара. Балтанов обаче е бил с малко зад защитата на домакините и затова попадението не бе зачетено.