БНР | 19.12.2018 18:43:26 | 205

Монтана с пета победа в Адриатическата лига по баскетбол за жени, надви хърватки

Българският шампион Монтана 2003 постигна пета победа в Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Възпитаничките на Стефан Михайлов спечелиха като гост на хърватския Трешневка 2009 с 80:67, след като водеха през целия двубой.

Българките изиграха силни три части, а в последните 10 минути свалиха темпото и домакините успяха да намалят изоставането си.
Баскетболистките на Монтана 2003 започнаха отлично мача, спечелиха първата четвърт с 16 точки разлика и на почивката отново имаха аванс от 16 точки - 48:32.

Шампионките бяха убедителни и в третата част и преди финалните 10 минути водеха с 68:44. След това те се отпуснаха и съперничките им успяха да намалят пасива си в крайния резултат на 13 точки.

Четири състезателки на Монтана 2003 завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатна беше американката Тейлър Мануел с 16 точки. 14 добави Димана Георгиева, 13 Радостина Димитрова, а 12 Христина Иванова.

За Трешневка 2009 се отличи Марта Савич с 21 точки и 9 борби.

Българският отбор, който има и три загуби в Адриатическата лига, използва само 9 баскетболисти в срещата.

Следващият мач на българския тим в турнира е домакинство на Цинкарна (Словения) на 17 януари.