БНР | 22.12.2018 17:23:10 | 666

Лайпциг ще зимува четвърти в Бундеслигата

РБ Лайпциг си гарантира четвърто място в германското футболно първенство през зимната пауза, след като победи с 3:2 Вердер Бремен като домакин. РазенБалшпорт е с 31 точки и четири повече от Айнтрахт Франкфурт, който приема Байерн Мюнхен по-късно днес.

Португалският халф Брума спечели мача за РБ Лайпциг, след като получи пас от Марсел Халщенберг и беше точен с удар от около 11 метра. Преди това Лукас Клостерман и Тимо Вернер вкараха за домакините в 22-та и 44-та минута, но Макс Крузе и Джошуа Сарджънт изравниха с попадения в 67-та и 77-та.

Кай Харвец (23', 49') вкара два гола за Байер Леверкузен при победата с 3:1 срещу Херта Берлин. По този начин "аспирините", за които се разписа и Кевин Фоланд (5'), се изкачиха на девето място в класирането. Столичаните пък стигнаха само до гол на Джордан Торунарига (26') и останаха на девето място.

Фортуна вкара гол в добавеното време за победа с 1:0 над предпоследния в класирането Хановер и по този начин тимът от Дюселдорф се отдалечи на четири точки от изпадащите. Точен за победата бе Оливер Финк. Опашкарят Нюрнберг пък загуби с 0:1 у дома срещу Фрайбург и остана без победа в 11 поредни мача.

Шалке победи с 3:1 Щутгарт и се изравни по точки с Фортуна Дюселдорф. Стивън Скжибски (10'), Салиф Сане (70') и Ахмед Кутуджу (78') вкараха за тима от Гелзенкирхен, а за Щутгарт бе точен Николас Гонсалес (76').