БНР | 22.12.2018 19:36:22 | 467

Ман Юнайтед вкара 5 в дебюта на Солскяер

Оле Гунар Солскяер дебютира с победа начело на Манчестър Юнайтед, след като "червените дяволи" разгромиха Кардиф Сити с 5:1. По този начин те се изкачиха на шесто място в класирането с 29 точки, но Шампионската лига продължава да бъде мираж заради осемте разлика с четвъртия Челси. "Сините" все пак загубиха днес срещу Лестър Сити.

Маркъс Рашфорд изведе Юнайтед напред в резултата в третата минута от пряксвободен удар, при който топката рикошира в стената и изненада вратаря Нийл Етъридж. Андер Ерера вкара с далечен шут в 29-та минута за 2:0, а Виктор Камараса намали от дузпа само девет по-късно, но до обрат не се стигна и Юнайтед вкара нови два гола.

Джеси Лингард подаде на Антони Марсиал и французинът вкара за 3:1 след светкавична атака в 41-та минута, а самия Лингард довърши домакините с други два гола. Той вкара от дузпа отсъдена за нарушение срещу него, а в 90-та минута беше точен за 5:1, останал сам срещу Етъридж. Кардиф Сити е на 17-о място във Висшата лига с актив от 14 точки.