БНР | 23.12.2018 08:00:51 | 392

ПСЖ не спира с победите

Пари Сен Жермен преодоля серия от два мача без победа във френското първенство по футбол, след като Килиан Мбапе вкара единствения гол за победа с 1:0 срещу Нант. Така парижаните поведоха с 13 точки на Лил в генералното класиране, след като преследвачът от втора позиция загуби изненадващо с 1:2 срещу Тулуза като домакин.

Мбапе, който навърши 20 години в четвъртък, вкара 13-ия си гол за сезона в 68-та минута след центриране на Анхел Ди Мария от ъглов удар. По този начин френските шампиони се завърнаха на победния път, след като спечелиха първите 14 мача за сезона, но след това направиха последователни равенства в гостувания срещу Бордо и Страсбург.

Рафаел Леао изведе Лил напред след 17 минути игра, но два гола от дузпи на Макс-Ален Градел през второто полувреме донесоха едва втората победа на Тулуза в 13 мача. Третият и четвъртият в класирането Олимпик Лион и Монпелие също загубиха точки, след като завършиха наравно 1:1 в мача помежду си. Капитанът Набил Фекир изведе гостите от Лион напред в резултата в 67-та минута, но Рубен Агилар изравни за Монпелие девет минути преди края с първия си гол в последните 47 мача за Монпелие.

Така Пари Сен Жермен вече има 47 точки и води с 13 на Лил, 15 на Лион и 17 на Монпелие. Освен това, столичаните са изиграли 17 мача, което е с два по-малко от Лил, един по-малко от Лион и колкото Монпелие.

В другия край на таблицата също е интересно, след като Гинган победи с 2:0 Монако и увеличи шансовете си за спасение в елита. Два гола на Маркус Тюрам и Нолан Ру през седем минути в средата на втората част гарантираха първата победа от десет мача за Гинган в първенството, което придвижи тима на две точки от отбора на Тиери Анри.