БНР | 23.12.2018 18:46:37 | 369

Тотнъм с убедителен успех на терена на Евертън

Тотнъм разгроми Евертън с 6:2 като гост в последната среща от 18-ия кръг на английското футболно първенство.

Лондончани записаха четвърта поредна победа във Висшата лига и с 42 точки се утвърдиха на третото място. Лидер е Ливърпул с 48 точки, а втори е шампионът Манчестър Сити с 44 точки.

Евертън пък няма успех от края на ноември вече в пет последователни срещи и с 24 точки заема 11-ата позиция в класирането.
Домакините започнаха добре и в средата на първото полувреме поведоха. Доминик Калвърт-Люин беше изведен от ляво в пеналта и върна към Тио Уолкот, който от 7-8 метра преодоля Юго Йорис.

Тотнъм бързо отвърна и в 27-ата минута изравни. Хън-Мин Сон се възползва от неразбирателство пред наказателното поле между Курт Зума и излезлия напред вратар Джордън Пикфорд и прати топката в мрежата.

В 35-ата минута Деле Али вкара за втори път за столичани с добавка, след като Пикфорд изби изстрел по диагонала на Сон, а седем минути по-късно Хари Кейн направи 3:1 със засечка засече отблизо на празна, след като Киърън Трипиър нацели страничната греда след изстрел от фаул от 25 метра.

Малко след почивката Кристиан Ериксен реализира за 4:1 с шут от 20 метра, след като Шеймъс Колман не изби добре центриране в пеналта на Кейн от дясно.

Три минути по-късно Гилфи Сигурдсон намали за Евертън. Исландецът получи пас от Ричарлисон в дъгата пред наказателното поле, напредна между трима играчи на съперника и с удар по тревата вкара за 2:4.

След малко повече от час Хън-Мин Сон реализира пети гол за лондончани, макар и от положение на засада, която не беше отчетена от реферите. Южнокореецът беше изведен зад гърба на защитата на домакините от резервата Ерик Ламела и пусна топката между краката на Пикфорд.

В 74-ата минута Кейн вкара за 6:2 от десетина метра след отлична асистенция по тревата отляво на Сон.