БНР | 27.12.2018 07:02:24 | 219

Интер излъга Наполи в края

Резервата Лаутаро Мартинес вкара гол в добавеното време и донесе победа на Интер с 1:0 като домакин срещу Наполи в последен мач от 18-ия кръг на италианското футболно първенство. По този начин неаполитанците останаха на девет точки зад лидера Ювентус и вече водят с пет на "нерадзурите" в битката за сребърните медали в края на шампионата.

Мачът започна взривно, след като Мауро Икарди получи топката в полето на Наполи и забеляза погрешно излизане на вратаря Алекс Мерет, но ударът на нападателя стигна само до напречната греда и гол нямаше. Последваха скучни 80 минути, след които започна драмата. Защитникът на гостите Калиду Кулибали бе изгонен по странен начин, след като получи наказание за нарушение срещу Матео Политано, който сам размаха въображаем жълт картон, а след това бе изгонен заради иронични аплодисменти към главния съдия.

Въпреки че бяха с десет души, неаполитанците почти стигнаха до победа в последната минута на редовното време с шут на Лоренцо Инсиние, който обаче беше спасен от Самир Ханданович. Добавката на Пьотър Зелински пък бе избита от Квадво Асамоа на голлинията.

Интер се възползва от този пропуск и секунди по-късно Мартинес се разписа от около 11 метра след центриране на Кейта Балде. Това разпали отново страстите и Инсиние бе изгонен заради сблъсък с Балде, но повторението показа, че всъщност играчът на Интер направи първия ход за саморазправата, извивайки ухото на съперника си.