БНР | 28.12.2018 07:28:28 | 186

Уест Хем направи обрат срещу Саутхемптън

С два страхотни гола на бразилеца Фелипе Андерсон Уест Хем направи обрат и победи с 2:1 като гост Саутхемптън в последна среща от 19-ия кръг на футболното първенство на Англия.

След победата Уест Хем се изкачи на девето място в класирането с 27 точки, а Саутхямптън остава на 16-а позиция с 15 точки, на три от зоната на изпадащите, след като допусна първа домакинска загуба от пет мача.

И трите попадения паднаха след почивката. Домакините откриха в 50-ата минута чрез Нейтън Редмънд при едно разбъркване пред вратата. Стражът на Уест Хем Лукаш Фабиански отрази първоначалния изстрел на Редмънд, след това спаси и добавката на Ориол Ромеу, но Редмънд успя с тяло да я прати в мрежата. Гостите претендираха, че той е вкарал гола с ръка, но съдията зачете попадението.

Въпреки отсъствието на титулярните нападатели Марко Арнаутович и Хавиер Ернандес Уест Хям успя да направи обрат.
В 53-ата минута Фелипе Андерсон изравни с прецизен удар от границата на наказателното поле, изпращайки топката в долния десен ъгъл на вратаря Алекс Макарти. Отново бразилецът се разписа за 2:1 в 59-ата минута, завършвайки със силен удар от около 13 метра страхотна контраатака на гостите.

До края на мача Фабиански направи няколко страхотни спасявания, а Уест Хам продължава успешната си серия през декември, като вече записа пет победи в шест мача.