БНР | 04.01.2019 04:26:12 | 166

Реал (Мадрид) започна 2019-а със загуба на две точки срещу Виляреал

Европейският и световен клубен шампион Реал започна 2019 година със загуба на две точки на терена на Виляреал - 2:2.

Равенството в отложения двубой от 17-ия кръг на испанското първенство остави "Белия балет" на 7 точки зад лидера Барселона, който има 37. Пред Реал са още Атлетико (Мадрид) с 34 и Севиля с 32 пункта.

Мачът започна с гол на Санти Касорла още в 4-ата минута, но мадридчани бързо репликираха и с попаденията на Карим Бензема в 7-ата и Рафаел Варан в 20-ата минута поведоха с 2:1.

Осем минути преди края на мача 34-годишният Санти Касорла реализира и втория си гол в мача за Виляреал и донесе точка за "Жълтата подводница" - 2:2. С нея Виляреал се измъкна над чертата и заема 17-ото място с 16 точки.