БНР | 12.01.2019 17:50:25 | 319

Валенсия и Валядолид не се победиха в Испания

Валенсия завърши 1:1 с гостуващия Валядолид в среща от 19-ия кръг на футболното първенство на Испания. Домакините доминираха почти през целия мач, създадоха доста голови положения и дори пропуснаха и дузпа. Дани Парехо даде аванс на Валенсия с гол в 71-ата минута, но 11 по-късно Рубен Алкарас изравни с перфектно изпълнение на пряк свободен удар. В 54-ата минута вратарят на гостите Жорди Масип спаси удар на Родриго от бялата точка.

"Мисля, че изиграхме страхотен мач, но не бяхме ефективни пред вратата на съперника. Извинявам се на съотборниците си за пропуснатата дузпа. Трябва да продължим да работим", каза Родриго след мача.

Валенсия записа 11-о равенство за сезона и се изкачи на девето място в класирането с 23 точки актив. Валядолид е на 15-а позиция с 22 точки.