БНР | 27.01.2019 11:28:19 | 229

Ботев Пловдив стартира с реми в Турция

Отборът на Ботев (Пловдив) завърши наравно 1:1 с Радник (Сурдулица ) в първата си контрола от лагера си в Турция, игран на стадиона в Белек. В 11-ата минута след пряк свободен удар от около 25 метра Тодор Неделев прати топката към горния десен ъгъл на пазената от Никола Василевич врата, който успя да избие в корнер. Сърбите отвърнаха с опасна атака в 16-ата минута, при която Игор Златанович стреля с глава, но Иван Чворович изби топката.
В 23-ата минута след грешка в отбраната на Ботев Игор Златанович открадна топката, излезе сам срещу Иван Чворович и с хладнокръвен удар отбеляза гола за Радник. След това попадение сърбите продължиха да доминират и в 31-ата минута Христо Ристович стреля опасно, но топката излезе в аут.
През второто полувреме в двата състава бяха извършени множество смени. В 56-ата минута след опасна атака на играчите на Радник Филип Стоянович отправи неточен удар. Четири минути по-късно Тодор Неделев преодоля  защитата на противника  и пусна успореден пас  на гол линията пас към Антонио Вутов, която отправи удар, но топката бе избита от противников бранител.
В 71-ата минута Тодор Неделев прати топката в аут от удобна позиция. Все пак Ботев изравни в 76-ата минута с гол на младия талант Станислав Шопов, който се разписа след подаване на Тодор Неделев. Секунди преди края на мача Станислав Шопов стреля опасно, но топката излезе в аут.
По програма следващата контрола на възпитаниците на старши треньора Николай Киров е насрочена за 29 януари - вторник, като съперник на тима е Пяст Гливице (Полша).