БНР | 28.01.2019 18:15:02 | 203

ЦСКА София обърна Виктория Пилзен

ЦСКА София победи Виктория Пилзен с 2:1 в четвъртата си контрола от подготвителния лагер в Марбея, Испания. Шампионът на Чехия бе победен след попадения на Едивн Джеси от дузпа и Енрике.

Евандро поведе атаката на армейците, а на резерви останаха Мауридес и Али Соу. Кирил Десподов отново остана извън състава, тъй като най-вероятно го очаква  трансфер. Данте Стипица започна титуляр за сметка на Черниаускас. Бившият халф на Левски Роман Прохазка започна за Виктория Пилзен.

Виктория стартира силно срещата, но Данте Стипица бе сигурен и не допуспана изненада. В 27-ата минута Жеферсон получи травма и напусна принудително терена. На негово място Ел Маестро пусна Станислав Манолев.

В 36-ата минута Виктория получи наказателен удар след нарушение на Божидар Чорбаджийски. Бигел реализира дузпата и даде аванс на своя тим.

ЦСКА тръгна по-уверено към вратата на своя противник и в 43-ата минута Евандро бе задържан в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Едвин Джеси застана зад топката и не сбърка за 1:1.

След подновяването на играта Бикел опита от фул да промени резултата, но стреля в аут. Джеси също от свободен удар затрудни максималко Козачик. В 82-ата минута ЦСКА стигна до победата чрез Енрике. Бразилецът, който се появи на терена като резерва получи пас от Бикел и с диагонален удар донесе победата.

Стартов състав на ЦСКА: Данте Стипица, Стойчо Атанасов, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, 3. Жеферсон Телес, Валентин Антов, Рубен Пинто, Кристиян Малинов, Едвин Джеси, Жоржиньо, Евандро