БНР | 03.02.2019 16:27:05 | 196

Мария Мицова и Иван Русев шампиони по бадминтон

Мария Мицова (БК Анета Янева-НСА, София) и Иван Русев (Виктори БК) спечелиха по две титли на държавния личен шампионат по бадминтон, който завърши в зала "Европа" в София.
На финала на сингъл втората поставена в схемата Мицова победи защитаващата титлата си Стефани Стоева (БСК Пазарджик) с 21:19, 21:15 за 40 минути. Двубоят беше повторение на финала от миналата година, но този път титлата спечели Мария Мицова.
На сингъл мъже шампион стана поставеният под номер 8 Иван Русев (Виктори БК), който спечели в драматичен двубой срещу номер 2 и шампион от миналата година Даниел Николов (Виктори БК) с 13:21, 21:16, 21:19. Русев успя да направи обрат в третия гейм и да спечели след 80 минути игра.
На двойки жени водачките в схемата Габриела Стоева и Стефани Стоева (БСК Пазарджик) защитиха титлата си след лесен успех над Петя Неделчева (БК Левски Люлин, София) и Мария Делчева (Виктори БК), с 21:7, 21:6 за 21 минути.
Стефани Стоева завоюва и две сребърни отличия - на сингъл и на смесени двойки.
Шампиони на двойки мъже станаха първите поставени Пейо Бойчинов и Иван Панев (БК Хасково), които победиха номер 2 Даниел Николов и Иван Русев с 21:19, 21:18 за 31 минути.
Изключително интересна беше и финалната среща на смесени двойки. Титлата спечелиха четвъртите поставени Иван Русев и Мария Мицова, които победиха Димитър Янакиев (БК Левски Люлин, София) и Стефани Стоева (БСК Пазарджик) с 21:16, 9:21, 24:22 за 61 минути.
Янакиев спечели също два бронзови медала - на сингъл мъже и на двойки мъже с Шай Гефен.