БНР | 21.02.2019 06:09:52 | 124

Атлетико (Мадрид) на крачка от четвъртфиналите в Шампионската лига

Атлетико (Мадрид) е на крачка от четвъртфиналите в Шампионската лига. Момчетата на Диего Симеоне записаха страхотна победа с 2:0 над Ювентус в първия 1/8-финален сблъсък между двата отбора.

Попаденията за испанците бяха дело на централните защитници Хименес в 78-ата и Годин в 83-ата минути. Преди това гол на Алваро Мората беше отменен след намесата на ВАР заради нарушение срещу Джорджо Киелини.

Треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне беше изключително щастлив след емоционалната победа и след края на мача обясни буйната си радост след едно от попадения на своя тим, когато се хвана за слабините:

“Използвахме всяка една ситуация, а резултатът е много добър. Чака ни тежък реванш, но ще бъдем готови на 100 процента за всичко, което ни очаква. Този жест не беше адресиран към съперника, а към нашите фенове. Показах им, че имаме топки и сме характери. Правил съм това и като играч в един мач с Лацио срещу Болоня”, коментира Симеоне.

Треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри беше със смесени чувства след загубата, но остава оптимист въпреки поражението:

“През второто полувреме играхме много лошо. По-лошо и да искахме, нямаше да можем. Знаехме, че Атлетико ще руши играта, но не се адаптирахме към специфичния им стил и бяхме наказани. Грешката ни е, че се подведохме по тяхната игра. Атлетико много добре умее да прави така, че мачът да минава без удари по вратата. Можем да променим нещата в Торино, но ще бъде трудно, но трябва да си вярваме и да изиграем един велик мач. Не загубихме шансове и след загубата с 1:3 от Реал Мадрид у дома през миналия сезон, сега също имаме. Забравяме бързо тази загуба и мислим за следващия мач, когато трябва да сме много внимателни, защото Атлетико е способен да създаде проблеми от всеки неточен пас”, коментира Алегри.