БНР | 09.03.2019 18:24:33 | 95

ЦСКА София излезе на второ място след 3:1 над Етър

Отборът на ЦСКА София се доближи само на две точки от лидера в Първа лига по футбол Лудогорец, след като победи като гост Етър (Велико Търново) с 3:1 в срещата от 25-ия кръг. "Червените" вкараха и трите си гола след почивката, за да постигнат първи успех в старопрестолния град от повече от 20 години. С два гола и асистенция за победителите се отличи нападателят Али Соу, а в края на мача дебют за тима направи 16-годишният Мартин Смоленски.

През първото полувреме играта не се водеше на особено високи обороти, а тимът на домакините бе този, който изглеждаше като по-опасния. Все пак вратата на Витаутас Черниаускас не бе застрашена, като единствено веднъж литовецът трябваше да избива в корнер удар на Георги Сърмов.

Ситуацията на терена обаче коренно се промени през второто полувреме, когато "червените" станаха много по-активни. Първият сигнал за това дойде в 51-вата минута, когато удар на Тиаго Родригеш от фаул намери напречната греда на вратата на Христо Иванов. Натискът на ЦСКА-София се усилваше и в 65-ата минута логичното се случи.

Али Соу се пребори за една топка в наказателно поле и елегантно я подаде към нахлуващия Жоржиньо, който от близка дистанция вкара за 0:1. Четири минути по-късно Соу вкара нов гол, с който гостите вече имаха аванс от две попадения. Четвърт час преди края Етър се върна в срещата, след като Даниел Младенов завърши подаване с глава на Милчо Ангелов. По този начин "болярите" намалиха на 1:2, но ентусиазмът им бързо бе охладен.

В 80-ата минута Соу записа втория си гол в мача, този път довкарвайки топката във вратата след удар в гредата на Тиаго Родригеш. В 87-мата минута ЦСКА-София можеше да стигне и до четвърти гол, но Иван Скерлев изпревари решително влезлия като резерва Евандро.

С победата ЦСКА София събра 54 точки - на две зад Лудогорец и на 3 пред Левски. "Сини" и "зелени" обаче играят един срещу друг в неделя в столицата. Загубата остави Етър на седмо място в класирането с 37 точки, на 3 зад шестия Черно море само кръг преди края на редовния сезон.