БНР | 17.03.2019 16:17:35 | 167

Европейска титла за Даниел Асенов, сребро за брат му - Боян

Златен и сребърен медал спечелиха братята Даниел и Боян Асенови на европейското първенство по бокс за мъже и жени до 22 години, което се проведе във Владикавказ (Русия).

Даниел Асенов стигна до титлата в категория 52 килограма, след като във финала се наложи с 5:0 над англичанина Киърън Макдоналд. Мачът премина изцяло под диктовката на българинът. Още в самото начало той вкара боя в близка дистанция, като по този начин елиминира ръстовото предимство на съперника си. С умели ескиважи Даниел избягваше ударите на англичанина и нанасяше силни крошета в тялото му. Така в края съдиите бяха единодушни и дадоха титлата на боксьорът ни.

Братът на Даниел Асенов - Боян, спечели сребърното медал в категория 56 килограма. Във финала той отстъпи пред представителя на домакините Сегрей Ярулин с 0:5. Боят бе доста оспорван, като руснакът имаше лек превес и в трите рунда.