БНР | 07.04.2019 20:12:12 | 122

Берое и Ботев (Пловдив) не се победиха

Берое и Ботев (Пловдив) завършиха 1:1 в мач от 28-ия кръг на Първа лига. Резултата откри Педро Еуженио в 70-ата минута, а три по-късно Тодор Неделев изравни от дузпа.

Пловдивчани можеха да открият резултата още в самото начало, когато Неделев получи извеждащ пас отляво и центрира отлично към непокрития Антонио Вутов, който не стреля встрани.

В 9-ата минута Филипов можеше да си отбележи автогол при опит да изчисти топка, която прехвърли Кайзер и срещна напречната греда.

В 17-ата минута Матеус Леони проби и центрира опасно отляво към Мартин Камбуров, но Пиргов се хвърли на шпагат и спаси сигурен гол.

Александър Тонев можеше да открие резултата в 38-ата минута, но силният му удар бе избит от Перниш. В последната минута на първата част юношата на ЦСКА с топовен шут разтресе лявата греда.

Втората част започна силно за Берое и Кайзер с мъка се справи с удар на Педро Еуженио. Последваха куп пропуски и пред двете врати, за да се стигне до 70-ата минута, когато Бригидо пресече пас назад на Тонев и изведе Камбуров сам срещу вратаря. Нападателят стреля силно, Кайзер изби, но Педро Еуженио вкара с добавка в празната врата..

Само три минути по-късно Ботев изравни. Първо топката се отби от гредата, а след това последва центриране към Ничев, който стреля с глава, топката се отби в разперената ръка на Ерол Алкан и реферът Ивайло Стоянов отсъди дузпа. Тодор Неделев застана зад топката и направи 1:1.
До края до нов гол не се стигна и срещата завърши наравно.

Берое - Ботев (Пловдив) - 1:1
1:0 Педро Еуженио 70

1:1 Тодор Неделев 73-дузпа

Берое: Душан Перниш, Ерол Алкан, Александър Цветков (79-Иван Минчев), Карлос Охене, Мартин Камбуров, Иван Бандаловски, Меледже Омнебес (67-Милен Желев), Матеус Леони, Никита Баранов, Рубен Бригидо (79-Меска), Педро Еуженио

Ботев: Даниел Кайзер, Филип Филипов, Димитър Пиргов (43-Костадин Ничев), Кристиан Димитров, Еберт Силва, Радослав Апостолов, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Александър Тонев (90-Лазар Марин), Кристиан Добрев (56-Феребори Доре), Антонио Вутов