БНР | 08.04.2019 16:49:07 | 144

Дунав и Септември поделиха по точка

Дунав и Септември завършиха наравно 2:2 в последната среща от 28-ия кръг на Първа футболна лига.

Мачът не започна добре за домакините. Още в 5-ата минута Септември поведе в резултата след груба грешка на Дунав в средата на терена.

Кристофър Мандианго се откъсна, остана сам срещу вратаря Благой Макенджиев и отбеляза.

В 11-ата минута Дунав създаде опасност - Драгош Фиртулеску отправи удар към вратата на Септември, но топката премина високо над напречната греда.

Девет минути по-късно пак той стреля силно, но отново неточно.

В 30-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена, след като съдията вдигна втори жълт и респективно червен картон на Христо Попадийн.

В 32-ата минута резултатът бе изравнен. Фиртулеску проби по лявото крило и изведе Исмаил Иса, който центрира по земя и отблизо Светослав Ковачев вкара топката във вратата на Септември.

Шест минути по-късно Дунав обърна резултата. В 38-ата минута Александър Исаевски центрира и Исмаил Иса отбеляза със страхотен удар от въздуха второто попадение за домакините.

В началото на втората част Септември изравни резултата. В 50-ата минута Стилиян Николов отбеляза с удар от границата на наказателното поле, след като получи пас от Борис Галчев.

В 74-ата минути Илия Димитров стреля опасно към вратата на Дунав. Ударът му обаче бе неточен.

До края на мача Дунав се опита да изнесе играта и да създаде положения, но без успех. В 89-ата минута Диян Димов беше близо до попадение - отправи много опасен удар, но вратарят на Септември изби топката.