БНР | 10.04.2019 17:15:39 | 174

Монтана и Берое приближават финала при баскетболистките

Отборите на Монтата и Берое спечелиха първите полуфинални срещи от женското първенство по баскетбол и са само на един успех от класиране за финала.

В Монтана шампионките победиха с 99:53 (27:16, 19:13, 32:9, 21:15) Славия, като състезателките на Стефан Михайлов взеха солиден аванс 17 точки още до почивката, а малко преди края на срещата той достигна почти 50. Най-резултатна за Монтана в срещата бе Димана Георгиева с 20 точки. С 19 точки и 16 борби завърши Габриела Костова, а 15 точки за победителките прибави Христина Иванова. За Славия Ивана Николова отбеляза 21 точки, а Десислава Кантарджиева завърши с 12.

В другата полуфинална серия в изцяло старозагорски сблъсък Берое се наложи над Локомотив с 90:53 (21:16, 21:13, 27:9, 21:15 ). И тук единият отбор имаше категорично предимство спрямо другия, което бе най-видимо в третата четвърт, завършила 27:9 за Берое. Най-резултатна за победителките в мача бе Теодора Динева, която отбеляза 17 точки, а с по 13 завършиха Радослава Бъчварова, Христина Тютюнджиева и Карина Константинова. За Локомотив Евгения Нацкина отбеляза 15 точки, а 11 вкара Виктория Иванова.

Вторите срещи от полуфиналните серии са на 12 април (петък), като се играе до две победи.