БНР | 12.04.2019 17:52:50 | 125

Дунав разгроми с 5:3 Славия в София

Отборът на Дунав постигна историческа победа над Славия в София. В двубой от 29-ия кръг русенци спечелиха с категоричното 5:3 като гости на "белите".
В 13-ата минута Исмаил Иса е точен при добавката, след като Светослав Ковачев стреля, а Антонис Стериакис изби топката в краката на играча на Дунав.
Само 12 минути след това Илия Мунин се извиси, за да засече центриране от ъглов удар на Красимир Станоев за 2:0.
Четири минути преди почивката Радослав Кирилов вкара едно попадение за домакините, но в следващата атака Дунав си върна аванса от две попадения след точен удар на Светослав Ковачев и асистенция на Диян Димов.
Пет минути след подновяване на играта Петър Патев събори в наказателното поле Кирилов и Чунчуков върна надеждите на Славия след точен удар от бялата точка.
В 54-ата минута Ковачев наказа нова груба грешка в отбраната на домакините и отблизо направи резултата 4:2.
В 61-ата минута Драгош Фирцулеску със силен диагонален шут от наказателното поле реализира петия гол в полза на русенския тим.
В последната минута от редовното време Кирилов реализира второто си попадение в двубоя и оформи крайното 3:5.