БНР | 14.04.2019 06:47:36 | 137

Милан надигра Лацио с 1:0

Милан победи гостуващия Лацио с 1:0 в 32-ия кръг на италианското футболно първенство.Възпитаниците на Дженаро Гатузо прекъснаха серия от четири мача без победа в калчото и с 55 точки се върнаха на четвъртото място, на точка пред петия Рома. Двубоят беше много важен и за двата отбора в борбата за място в Шампионската лига, като столичани записаха трета последователна среща без победа и заемат осмото място с 49 точки.Напрежението си каза думата и след последния съдийски сигнал футболисти от двата отбора се спречкаха на терена, но до по-сериозни инциденти не се стигна.  Двата тима ще играят отново на "Сан Сиро" на 24 април в полуфинална среща-реванш от турнира за купата на Италия след равенство 0:0 в първия мач в Рим. Единственото попадение в двубоя реализира Франк Кесие в 79-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Риза Дурмиси срещу Матео Музакио в наказателното поле.