БНР | 15.04.2019 03:21:48 | 103

Валенсия победи градския си съперник

Валенсия победи с 3:1 у дома градския си противник Леванте в среща от 32-ия кръг в испанския шампионат.

"Бяло-черните" взеха аванс още във втората минута чрез Санти Мина, който се възползва от подаване на Гонсало Гедеш и с глава се разписа във втората на гостите.

В 14-ата минута Нето спаси вратата на Валенсия от попадение след удар отблизо на Марти Роджър.

В 56-ата минута се стигна до изравняване, след като Карлос Солер опита да изчисти топката, но си отбеляза автогол.

Само минута след това Гедеш вкара второ попадение във вратата на Леванте и върна аванса за Валенсия след технична асистенция на Солер.

В 63-ата минута Санти Мина отблизо при добавка реализира още един гол в мрежата на гостите с удар отблизо и фиксира крайното 3:1.

Валенсия има актив от 49 точки на шестото място в класирането в Примера дивисион. Леванте има 33 точки на 16-то място до момента.

В друга среща от кръга Виляреал победи с 1:0 като гост Жирона и се измъкна от зоната на изпадащите. Попадение на Самуел Чуквуезе в седмата минута осигури успяха в полза на "жълтите", които имат актив от 33 точки на 15-та позиция.

През следващата седмица Виляреал посреща Валенсия във втори мач от четвъртфиналите в Лига Европа.

Каталунците заемат 14-та позиция с една точка повече.

В понеделник вечерта Реал Мадрид гостува на Леганес в последния мач от кръга.