БНР | 17.04.2019 17:35:54 | 156

Монтана поведе на Берое за титлата в баскетбола

Защитаващият титлата си отбор на Монтана победи гостуващия Берое (Стара Загора) със 76:71 (17:24, 10:18, 24:12, 25:17) в първия мач от финалната серия на женското ни първенство по баскетбол. Играе се до три успеха, а втората среща е утре отново в Монтана. Домакините стигнаха до победата след силна игра през второто полувреме, а гостенките определено може да съжаляват, защото на почивката водеха с 15 точки - 42:27. Старозагорки водеха и през втората част, а на почивката имаха аванс от 15 точки. Домакините изиграха силно второ полувреме и направиха обрат, въпреки че последните минути бяха доста драматични.

1:33 минути преди края отборът на Берое водеше със 71:69 след кош и един наказателен удар на Милена Томова, но до края не успя да вкара нов кош. Шампионките направиха 72:71 след тройка на Цветомира Шаренкапова 66 секунди преди сирената. След това Шаренкапова вкара четири наказателни удара за крайното 76:71.

За победителките Шаренкапова завърши с 20 точки, 7 борби и 8 асистенции. 20 точки и 11 борби добави и капитанът Димана Георгиева, а Виктория Стойчева се отличи с 15 точки и 8 борби. За Берое 16 точки наниза Карина Константинова, 15 добави Милена Томова, с 12 се отчете Гергана Иванова, а с 11 - Виолина Кочева.

За трето място Локомотив (Стара Загора) надигра Славия с 82:55 (19:11, 17:16, 14:12, 32:16). Играе се до два успеха от три мача, втората среща е на 19 април в София. Домакините водеха през целия мач, но след силна последна четвърт успяха да натрупат преднина от около 20 точки. Отборът на Локомотив завърши двубоя със серия от 7:0 и победи с 27 точки разлика.
За победителките се отличи Валерия Алексиева с 20 точки, Стефани Пендова добави 18 точки и 10 асистенции, а Евгения Нацкина се отчете с 15 точки и 18 борби. За Славия Ивана Николова завърши с 23 точки и 6 борби, а Естер Мичева записа 13 точки и 10 борби.