БНР | 28.04.2019 04:50:33 | 136

Рен излъга ПСЖ с дузпи за Купата на Франция

Отборът на Рен спечели Купата на Франция по футбол, като победи след изпълнение на дузпи във финала Пари Сен Жермен (ПСЖ) с 6:5. В редовното време и продълженията мачът завърши 2:2, след като парижани взеха аванс от два гола. Дани Алвеш вкара първия гол в 13-ата минута, а Неймар покачи на 2:0 в 22-ата. Пет минути преди края на първото полувреме Кимбепе си вкара автогол, а в 66-ата Мексер изравни. В самия край на второто продължение Килиан Мбапе от ПСЖ си изпроси директен червен картон.

Решителната дузпа за парижани изпусна младокът Кристофер Нкунку, който влезе като резерва и шутира над вратата. Така Рен взе първи трофей от 1971 г. Купата бе връчена от президента на Франция - Еманюел Макрон, който гледа мача от ложата.