БНР | 11.05.2019 17:57:35 | 113

Берое надигра Ботев в Пловдив

Отборът на Берое победи с 1:0 като гост Ботев (Пд) в мач от 33-ия кръг на Първа професионална футболна лига. Домакините мислеха повече за предстоящия финал за Купата на България с Локомотив (Пд) и не успяха да се противопоставят на своя съперник. Феновете на домакините бурно приветстваха своя любимец Тодор Неделев, за когото днешния двубоя бе под номер 150 в Първа лига.
В 15-ата минута Тодор  Неделев пусна топката към  Александър Тонев, който пробва да намери Феребори Доре, но защитата на гостите се справи. При ответната атака на старозагорци минута по-късно Мартин Камбуров стреля, но учели напречната греда на вратата на съперника.
В 19-ата минута голмайсторът на Берое отново излезе на удобна позиция, но стреля неточно.
В 42-ата минута бе отменен гол на Иван Бандаловски, заради засада. Настойчивостта на беройци даде резултат. В даденото от рефера едноминутно продължение на първото полувреме след грешка в защитата на домакините  Костадин Ничев  изчисти топката, в краката на  Рубен Бригидо, който си я нагласи и се разписа за  0:1.
През второто полувреме старши треньорът на Ботев Николай Киров извади от игра Кристиан Димитров и Тодор Неделев, за да ги запази за предстоящия финал за Купата на България с Локомотив (Пд).
В 55-ата минута Кайзер хвана топката след бърза атака на гостите. Две минути по-по-късно Васил Шопов от домакините стреля от удобна позиция, но Душан Перниш изби.
В 73-ата минута Кайзер изби топката след шут на Мартин Камбуров. В 77-ата минута Джонатан Перейра отправи удар към вратата на гостите, но топката излезе в аут.
Десет минути по-късно Перниш изби топката след изстрел на Лъчезар Балтанов. Футболистите на Берое запазиха преднината си до края на срещата и взеха трите точки.