БНР | 12.05.2019 03:57:37 | 271

Шеф в ЦСКА София искал Любо Пенев да остане

Главният мениджър на ЦСКА София Стойчо Стоилов коментира равенството на тима между "червените" и Лудогорец - 0:0 в двубой от 33-ия кръг на Първа лига. Стоилов отправи обвинения към съдията и заяви, че не си спомня ситуацията, когато Марселиньо бе изритан в наказателното поле, но Георги Кабаков не отсъди дузпа. "Не успяхме да спечелим мача, не реализирахме дузпата и другите създадени положения. Доминирахме през целия мач, имаше минути когато отстъпихме психологически, но то е нормално, при такъв голям залог, е нормално да се изпусне дузпа. Не успяхме второто полувреме да реализираме, в такива мачове има 2-3 ситуации, ако не ги вкараш. Господин Петричев не знам да е бил футболист, за да познава футболните богове, всеки мач играем за победа, това си е в ДНК-о на ЦСКА, ще видим накрая кой ще е първи, кой ще е втори в края на сезона. По принцип съм доволен от начина на провеждането на мача и от влагането на играчите, но не съм доволен, че не победихме. Имаме много добри футболисти, но имаме и контузени футболисти, всеки, който време трябва да докаже, че трябва да е в ЦСКА. Не са само нашите грешки да бъде ЦСКА на това място, в първата минута имаше 1000 % дузпа, като има дузпа да се дават. Имаме достатъчно футболисти, за да може ЦСКА да спечели останалите 3 мача. Съдийството няма да го коментирам, заболя ме устата. Бях в чужбина, когато ми звънна Любо Пенев, той си е голям човек, той си носи отговорност за неговите решения, исках да го разубедя, но той беше категоричен. Винаги бях до него. Имаше дребни недоразумения, но можеше да се направят по по-добър начин нещата, но това не е начина да си подадеш така оставката, но това е мое мнение. Той е много голям победител, роден победител и лидер", завърши Стоилов.