БНР | 13.05.2019 03:48:54 | 227

Реал Мадрид за първи път от 20 години насам губи 17 мача в един сезон

Испанският гранд Реал Мадрид продължава неубедителното си представяне през сезона, след като загуби с 1:3 като гост на Реал Сосиедад в среща от 36-ия кръг на футболното първенство на Испания.
Поражението е 17-о за Реал във всички турнири през сезона. 11 са загубите на тима в Ла Лига. "Белите"са на трето място в класирането, на 20 точки зад Барселона, който предсрочно спечели титлата в Испания.
За първи път в 21 век Реал Мадрид губи толкова много мачове за един сезон. Статистиката показва, че за последно испанският тим допусна 17 поражения преди 20 години - през сезон 1998/99.

Валенсия постигна много важна победа с 3:1 над Алавес на своя стадион "Местая", благодарение на което "прилепите" вече имат място в топ 4. Тимът на Марселино има 58 точки - колкото и Хетафе, но заради по-добрите си показатели в директните мачове изпреварва столичани. В последния кръг Валенсия гостува на Валядолид и при успех ще си гарантира четвъртото място.
Атлетико Мадрид и Севиля завършиха 1:1. Това беше последен двубой на "Wanda Metropolitano" за капитана на "дюшекчиите" Диего Годин, който от новия сезон ще облече екипа на Интер. Привържениците не спряха да скандират името на уругвайския бранител, а преди първия съдийски сигнал той си направи обща снимка със съотборниците си и техните деца. Коке изведе атлети напред през първата част, а Пабло Сарабия изравни 20 минути преди края на мача.
Барселона победи с 2:0 Хетафе, който се бори за историческо класиране в Шампионската лига. Артуро Видал в 39-ата минута и автогол на Мауро Арамбари в заключителните секунди оформиха успеха на каталунците.
Реал Мадрид допусна поредна загуба, като този път отстъпи при гостуването си на Реал Сосиедад с 1:3. 19-годишният талант Браим Диас реализира в 6-ата минута. Домакините обърнаха чрез Микел Мерино, Хосеба Салдуа и Андер Баренечеа.