БНР | 16.05.2019 06:06:15 | 153

Русия громи на Световното по хокей на лед

Олимпийският шампион Русия разгроми Италия с 10:0 и постигна най-убедителната си победа на Световно първенство по хокей на лед. С успеха възпитаниците на Иля Воробьов останаха на върха в подреждането в група "Б" с пълен актив от 12 точки.

Александър Овечкин прекъсна головата си суша от първите три мача и се отличи с попадение и асистенция, както и Никита Зайцев, Иля Ковалчук и Динар Хафизулин.

Най-полезни за победата бяха Евгени Кузнецов с два гола и две асистенции и Никита Кучеров с попадение и три асистенции. Евгени Дадонов се разписа два пъти, а един гол добави Михаил Григоренко.

Вратарят Андрей Василевски трябваше да направи само 15 спасявания, за да регистрира "шътаут". Успехът на Русия далеч не е рекорден в историята на Световните първенства, като бившият СССР разгромява Италия с 28:2 през 1967 година.

Новакът в елита "Скуадра адзура" няма попадение от 295 игрови минути, а за последно тимът се е разписал в топ дивизията на световни финали на 13 май 2017 година при загубата с 1:4 от Германия.

Швейцария също остана с пълен актив в група "Б" след 4:1 над Норвегия. С два гола се отличи Андерс Амбюл.

В група "А" олимпийският вицешампион Германия също записа четвърти пореден успех след драматично 3:2 над домакина Словакия.

Бундестимът стигна до обрат в края, след като Маркус Айзеншмид изравни 1:52 минута преди сирената, а Леон Драйзайтл донесе успеха 27,4 секунди преди края.

САЩ се изкачи на второто място с 8 точки след 6:3 над Великобритания. Петрик Кейн беше лидер за американците с гол и две асистенции.