БНР | 16.05.2019 15:15:11 | 116

Владимир Далалиев не успя да защити бронза си на световното първенство в Манчестър

Владимир Далаклиев не успя да защити бронзовия си медал на световното първенство по таекуондо в Манчестър.

Единственият българин носител на отличие от шампионат на планетата в олимпийската версия на този спорт отпадна във втория кръг на надпреварата след драматична загуба от  Никола Вукович.

Сърбинът, който е сребърен медалист от европейското първенство в Санкт Петербург през 2010 година спечели срещата след съдийско решение. Трите части на мача приключиха наравно 16:16 точки (1:0 за Далаклиев в първата част, 5:8 за Вукович във втората и 16:16 – в третата).

Допълнителният четвърти рунд отново бе с изравнени сили и завърши с ново равенство 0:0.

Победата беше присъдена на сърбинът по правилото за по силен удар отчетен от електронната система.