Cross.bg | 01.06.2019 05:18:00 | 176

Време е за големия финал! Тотнъм или Ливърпул - това е въпросът

67 829. Точно толкова са местата на огромния "Уанда Метрополитано" в Мадрид. Тази вечер уникалното съоръжение ще приеме битката, очаквана с нетърпение не само от футболните фенове на Пиренеите, на Острова, но и от всички такива в Европа, а защо не и в целия свят. Тотнъм и Ливърпул ще трябва да определят победителя в тазгодишното издание на най-популярната клубна футболна надпревара Шампионска лига. Това е втората изцяло английска финална среща за сезона, след като Челси се справи с Арсенал в лондонското дерби от заключителната битка на втория по сила клубен турнир Лига Европа. Хегемонията на Висшата лига през сезона е забележителна, като достигането на цели четири британски отбора до последните мачове от свете състезания е показателно за класата на съставите, подвизаващи се в Англия. Дамир Скомина ще ръководи сблъсъка в Мадрид, а Юре Прапротник и Роберт Вукан ще му помагат край страничните линии на терена. Дани Маккели от Холандия пък ще влезе в историята като първи видеоарбитър във финал на Шампионската лига в историята. Тотнъм има само една победа в последните си 5 мача. Тя обаче бе тази, която класира тима за финала в Лигата. Срещу Аякс, с драматичното 3:2. Ливърпул е далеч по-убедителен, като спечели четири пъти за същия времеви интервал. Загуби само веднъж. От Барселона. Но след това поправи грешката си по удивителен, исторически начин. Стартът ще бъде даден в 22:00 часа