БНР | 09.06.2019 16:47:18 | 137

Надал спечели 18-а титла от Големия шлем и 12-а от "Ролан Гарос"

Испанецът Рафаел Надал спечели за трета поредна година и за рекорден 12-и път титлата на Откритото първенство на Франция по тенис, "Ролан Гарос".

Поставеният под номер 2 Надал победи четвъртия в схемата Доминик Тийм (Австрия) в повторение на финала от миналия сезон с 6:3, 5:7, 6:1, 6:1 след малко повече от три часа игра.
Тийм първи проби за 3:2, но в последствие испанецът взе четири поредни гейма, а с това и първия сет.

Във втората част играта вървеше равностойно, но австриецът успя да реализира късен брейк, за да изравни резултата.

До края Надал доминираше. Той взе 16 от първите 17 точки в третия сет, а до края на мача даде само още два гейма на съперника.

Статистика на финалния мач при мъжете на Откритото първенство на Франция по тенис:

Рафаел Надал (Испания) - 4-Доминик Тийм (Австрия) - 6:3, 5:7, 6:1, 6:1