БНР | 29.06.2019 05:45:31 | 138

Аржентина и Чили са на полуфинал на Копа Америка

Аржентина се класира за полуфиналите на турнира Копа Америка, след като опобеди Венецуела с 2:0. Головете за „гаучосите" отбелязаха Лаутаро Мартинес  и резервата Джовни Ло Селсо. Така за място на финала воденият от Лионел Меси отбор ще спори със състава на домакина Бразилия.

Аржентина откри резултата чрез нападателя на Интер Мартинес още в 10-та минута. Меси центрира от корнер, последва лошо изчистване и удар извън границата на наказателното поле на Агуеро. Мартинес пресече с пета и топката влезе в мрежата.

Меси и компания решиха всичко в своя полза четвърт час преди края. Агуеро стеля по земя, а вратарят на Венецуела изпусна топката. Притичалият най-бързо Ло Селсо успя просто да я вкара в опразнената врата, за да оформи крайния резултат.

В полуфиналите се класира и защитаващият титлата си отбор на Чили. „Ла роха" трябваше да мине през рулетката на дузпите, за да се справи със състав на Колумбия. В редовното време и продълженията мачът завърши 0:0.

Чили отбеляза два гола, но те бяха отменени от съдиите чрез намеса на системата за видеоповторения.

Решаващата дузпа вкара звездата Алексис Санчес, а фаталният пети пропуск за Колумбия бе дело на Уилям Тесило.

В следващата фаза Чили ще играе срещу победителя от двубоя Уругвай - Перу тази вечер.