БНР | 04.08.2019 19:01:58 | 199

ЦСКА (София) победи с 1:0 Ботев (Враца)

ЦСКА (София) победи с 1:0 у дома Ботев Враца в среща от четвъртия кръг в Първа футболна лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Евандро.

Срещата започна в изключително ниско темпо и интересните положения пред двете врата липсваха. Тони Уот създаде напрежение в наказателното поле, но отново удар към врата нямаше. В 29-ата минута Красимир Костов се справи и изби от пряк свободен удар на Евандро. ЦСКА продължи да държи топката, като играчите на Люпко Петрович трудно достигаха до вратата на гостите от Враца. В допълнителното време Ботев създаде най-добрата ситуация за гол до този момент в мача. Иван Вълчев изведе сам срещу вратаря Даниел Генов, който стреля встрани от вратата.

На почивката в ЦСКА бяха извършени две смени. На терена се появиха Тиаго Родригес и Али Соу, като те замениха Диего Фабрини и Тони Уот. 48-ата минута Соу изведе в отлична позиция Тиаго, но той стреля високо над напречната греда. В 61-ата минута Тиаго отправи остро центриране към Али Соу ,но той остана под топката. Секунди по-късно Евандро отправи удар с глава след корнер, но Костов се справи.

ЦСКА поведе в резултата в 71-ата минута, когато защитата на Ботев Враца сгреши при изнасянето на топката. Петър Занев центрира отляво, а Евандро от няколко метра с глава опъна мрежата зад Костов.

В 86-ата минута гостите от Враца останаха в намален състав. Филип Ждерич получи втори жълт и респективно червен картон, след като извърши поредно грубо нарушение.

Две минути преди края на срещата Валентин Антов пропусна отлична възможност за втори гол.

Старши треньорът на Ботев Враца Сашо Ангелов:

"Видях малка промяна в сравнение с това, което беше миналата седмица, но точно когато трябваше да натиснем педала, се прекършихме. Не видях къде футболно ни надигра съперникът. Даже ние имахме по-чисто положение. През първото полувреме ЦСКА не видях да е имал положения, второто малко повече може би имаха, но нищо особено. Една грешка при центриране и ни вкараха. Не искам да отговарям на въпроси за нови попълнения".

Старши треньорът на ЦСКА Люпко Петрович:

"Играхме 120 минути срещу Осиек и трябва да кажа, че не бяхме максимално концентрирани на фона на мача през седмицата. Пътуването също изигра своята роля, тъй като да играеш на два фронта е трудно. Един отбор на два фронта и да гониш резултати и в двата турнира е тежко. Трябва да кажем, че Ботев Враца днес дойде и игра добър футбол. Първата част не направихме нищо, докато Ботев игра добре. Второто полувреме напипахме верния ритъм и пресирахме отбора на Враца. Тогава създадохме положения. Евандро отново се оказа човекът на точното място. Отново обаче имахме проблеми в предни позиции. Когато Евандро не вкарва, ще имаме проблеми. В предни позиции имаме още играчи, които трябва да вкарват. Мога да изтъкна Раул Албентоса в днешния мач, който се представи добре. 120 минути игра в Хърватия и днес отново и не направи нито една грешка. От него съм много доволен. В защита, като цяло, играта изглежда добре, но в средата и в атака не разполагаме с чак толкова различни изпълнители".