БНР | 06.08.2019 14:56:05 | 95

Куп медали за българските боксьорки на турнира "Балкан" в Ботевград

Българските боксьорки извоюваха три златни, два сребърни и два бронзови медала на завършилия в Ботевград Международен турнир за жени и девойки "Балкан".

Победителка и най-добра боксьорка на турнира стана Станимира Петрова /57 кг/, победила канадката Карълайн Вейре на финала. Със слато се окичиха също Еми-Мари Тодорова /48/, надвила друга българка - Севда Асенова, и Габриела Димитрова /51/, спечелила срещу рускинята Елена Савелева в решителната среща. Освен Севда Асенова, със сребро е и Деница Елисеева /64/, а с бронз са Мелис Юнузова /69/ и Аслъхан Мехмедова /60/.

Към тези отличия трябва да прибавим и златния медал при девойките на Мелек Закифова /48/.

Чуйте подробности за представянето на нашите боксьорки от генералния секретар на БФБокс Светослав Сапунджиев: