БНР | 10.08.2019 18:26:05 | 127

Царско село излъга Ботев (Пловдив) за първи успех в елита

Царско дело постигна първа победа в елита след успех с 2:0 като гост на Ботев (Пловдив) в мач от петия кръг на еfbet Лига. Холандецът  Родни Антуи отбеляза и двата гола за успеха на своя тим. Футболистите  от двата тима започнаха срещата при изключително горещи време- температура 35 градуса на сянка. В 7-ата минута Родни Антуи от гостите отправи точен удар, но Георги Аргилашки улови коженото кълбо. Две минути по-късно домакините отвърнаха с опасна атака, при която Филип ван Арнем стреля с глава, Реян Даскалов изби коженото кълбо, то попадна в Антонио Вутов.. Той опита да се разпише със задна ножица, но Мартин Димитров хвана топката. Александър Тонев отправи коварен удар в 12-ата минута, но неточно.

В 25-ата минута Тодор Неделев центрира остро от свободен удар, а Густаво Карбониери изби  топката с глава, която се нaсочи опасно към вратата, но излезе в аут. В 31-ата минута съдията Георги Иванов спря играта, за да може футболистите да пият водя и да се разхладят. В 35-ата минута холандецът Филип ван Арнем бе заменен от Лъчезар Балтанов, тъй като получа неразположение в горещината. Минута преди почивката Антонио Вутов стреля, но стражът на гостите спаси.

Домакините натиснаха през второто полувреме и в 50-ата минута Антонио Вутов стреля с глава в аут. Две минути по-късно Тодор Неделев отправи удар с глава към вратата на съперника топката се удари в лакета на Антонио Георгиев, който бе в наказателното поле и "жълто-черните" поискаха дузпа. Съдията Георги Иванов прецени, че няма основания да я отсъди. В 57-ата минута Филип Филипов центрира, Антонио Вутов стреля с глава, но топката се удари н напречната греда на вратата на противника. Гостите разчитаха на контраатаки и при една от тях Родни Антауи подаде на Светослав Диков, който стреля силно, но неточно. В 75-ата минута  Тодор Неделев стреля от фаул, но прати коженото кълбо в аут. Две минути по-късно Лъчезар Балтанов отправи неточен удар с глава. Същото направи и съотборникът му Радослав Терзиев в  81-ата минута. Минута по-късно след хубава комбинация Тодор Неделeв стреля, но Мартин Димитров хвана топката.

Гостите търпеливо дебнеха своя шанс и той дойде в 84-ата минута. Тогава при контраатака Веселин Минев центрира и  Родни Антуи вкара гол със странична ножица за 0:1. Домакините се втурнаха да изравняват и бяха наказани отново от Родни Антуи, който сложи окончателно точка на спора с попадението си в 89-ата минута за крайното 0:2.

Ботев (Пловдив)- Царско село 0:2
0:1 Родни Антуи (84)

0:2- Родни Антуи (89)

Ботев (Пловдив): Георги Аргилашки, Филип Филипов, Димитър Пиргов (46- Кристан Добрев), Еберт Кардосо, Кристиан Димитров, Радослав Терзиев, Марко Перван, Филип ван Арнем (35- Лъчезар Балтанов), Тодор Неделев, Александър Тонев (61- Тейлон Корея), Антонио Вутов

Царско село: Мартин Димитров, Реян Даскалов, Ивайло Марков, Веселин Минев, Густаво Роса, Антонио Георгиев, Божидар Кацаров (85- Мартин Кавдански), Емануил Манев (57- Георги Хашев), Уесли Волхоз, Родни Антуи Георги Минчев (70- Светослав Диков)