БНР | 11.08.2019 16:35:38 | 66

Арсенал стартира с успех новия сезон

Арсенал стартира новия сезон в английското футболно първенство с победа 1:0 при гостуването си на Нюкасъл.

Единственото попадение в мача бе дело на Пиер-Емерик Обамеянг в 58-ата минута.

Повече от новите попълнения на лондончани започнаха мача на резервната скамейка. Емери даде шанс на 19-годишните Джо Уилок и Рийс Нелсон, които започнаха като титуляри.

Нюкасъл можеше да открие резултата чрез Джонджо Шелви, който удари греда в 21-ата минута след мощен удар от воле.

Арсенал отговори с възможност пред Мхитарян. Арменецът стреля над вратата от чиста позиция в наказателното поле.

Новото попълнение на Нюкасъл Жоелинтон на два пъти пъти бе спрян от добрите намеси на Бернд Лено.

След почивката темпото на игра спадна значително, но Арсенал се възползва от своя шанс. Мейтланд-Найлс проби отдясно покрай влезлия като резерва Джетро Вилемс и с хубав пас намери Обамеянг, който овладя топката и прати над Дубравка.

Три от новите попълнения на "топчиите" Дани Себайос, Никола Пепе и Габриел Мартинели направиха своя дебют, след като Емери ги пусна в игра през втората част.

В друга среща Лестър и Уулвърхямптън завършиха 0:0.

В 51-ата минута гол на "вълците" бе отменен от съдията след справка с ВАР. Белгийският полузащитник Дендонкер прати топката в мрежата, но Андре Маринър видя игра с ръка.