БНР | 11.08.2019 20:08:42 | 136

Лудогорец и ЦСКА-София си поделиха по точка

Шампионът Лудогорец и подгласникът му от миналия сезон ЦСКА-София завършиха 0:0 в мач на 5-ия кръг на футболното ни първенство.

Разградчани оглавиха класирането с точка повече от Левски и Локомотив Пловдив. ЦСКА-София е седми с три точки по-малко от Лудогорец.

И двата отбора се подсигуряваха добре в защита, без излишни рискове, като през първото полувреме интересните ситуации пред двете врати бяха твърде малко.

ЦСКА-София можеше да вкара в 24-а минута, когато Али Соу изведе Евандро в ляво на наказателното поле, но бразилецът стреля слабо с левия крак и не затрудни вратаря Пламен Илиев.

Страстите се нажежиха в края на първата част, когато Жеферсон бе изблъскан в гръб пред дъгата на наказателното поле на Лудорец, но реферът Драгомир Драганов не отсъди пряк свободен удар, с което си навлече гнева на играчите на гостите.

ЦСКА-София бе близо до попадение в 57-а минута, когато Али Соу овладя добре топката и стреля опасно, но Пламен Илиев спаси.

Три минути по-късно бившият играч на ЦСКА Жоржиньо нахлу в наказателното поле на "червените", но стреля право в ръцете на вратаря Черниаускас.

Най-чистото положение за Лудогорец изпусна влезлият като резерва Клаудио Кешерю, който бе изведен сам срещу вратаря от Антон Недялков, но румънецът копна топката слабо и не намери очертанията на вратата.

В заключителните минути домакините бяха по-свежи и упражниха финален натиск. В 87-а минута Вандерсон бе изведен зад гърба на защитата и центрира към Кешерю, но Албентоса изби, а играчите на Лудогорец имаха претенции за високо вдигнат крак, но реферът подмина ситуацията.

Минута преди края ЦСКА изпусна отлична възможност да вземе трите точки, след като Тиаго бе изведен очи в очи с вратаря, но Пламен Илиев спаси с крак.