БНР | 16.08.2019 17:45:01 | 104

Славия изпусна аванс от 2 гола срещу Ботев (Враца)

Отборът на Славия пропиля два гола аванс и направи домакинско 2:2 срещу Ботев (Враца) в първия мач от шестия кръг на Първа лига по футбол. Гостите започнаха по-добре и още в четвъртата минута Доминик Янков стреля опасно от дъгата пред пеналта, но Георги Георгиев плонжира в ляво и изби с една ръка. В 12-ата минута Ботев бе много близо до откриване на резултата, но Валери Домовчийски удари страничната греда с удар от десетина метра след центриране от корнер от дясно.

След силните начални минути Славия се възползва от първата си по-опасна атака и поведе. В 38-ата минута при контраатака, започната с дълга топка от вратаря Георги Георгиев, Давид Рибейро изчисти лошо в половината на гостите, Галин Иванов овладя и изведе Цветелин Чунчуков в чиста позиция в ляво в пеналта, а нападателят на домакините хладнокръвно реализира. Столичани удвоиха преднината си при спорна ситуация в 59-ата минута. Георги Йомов бе изведен в дясно в наказателното поле и реализира с удар по тревата от десния ъгъл на наказателното поле. При попадението останаха сериозни съмнения за засада на голмайстора на "белите".

Ботев все пак отвърна бързо и в 65-ата минута Доминик Янков намали на 1:2 с прецизен удар по тревата от 20 метра. В 79-ата минута гостите изравниха, като резервата Мирослав Будинов вкара с глава след центриране от ляво на Янков.

Славия пропусна златен шанс да поведе в 85-ата минута. Йомов намери Галин Иванов в добра позиция, но той стреля край целта почти от точката на дузпа. Малко по-късно подобна комбинация след пробив на Йомов отляво отново завърши с удар на Иванов от десетина метра, но пак край целта.

Треньорът на Славия Златомир Загорчич заяви: „Трудно е да се обясни какво се получи. Страхотен спад на концентрацията и при двете ситуации, с които ни изравниха. Това е положението. Говорим постоянно и се надяваме това да даде резултат. Отсъствието на контузените футболисти в нашия състав също повлия. За съжаление и днес се наложи две принудителни смени заради травми. Не знам какво да направим, за да се оправят малко нещата с тези контузии. Ботев започна по-добре, ние не влязохме така, въпреки че си бяхме говорили друго. Доволен съм от играта ни в края на първото полувреме и началото на второто, но не и след втория ни гол. Целта ни беше 13 точки след шестия кръг, а сега имаме 8. Това не може да ме радва. Ботев Враца си заслужи равенството. Остава ни да работим здраво и се надявам да коригираме тази грешки, които ни струваха точки и преди това срещу ЦСКА и Локомотив (Пловдив)“.

Треньорът на Ботев (Враца) Сашо Ангелов: „Добро начало, но ни вкараха два гола от наши грешки. Реагирах бързо и, слава Богу, получи се. Видяхме повече индивидуална класа в нашия отбор в лицето на Доминик Янков и Давид Рибейро. При 0:2 заиграхме с трима централни защитници и мисля, че добре се получи с оглед на крайния резултат. В ситуацията при изравняването трябва да похваля Янков. Той можеше да падне, както биха направили много футболисти, но продължи и центрира, което доведе до гола. Ще работим върху това да коригираме грешките. Стресът от тези голове, които получаваме в края на полувремето, ще накара футболистите да бъдат по-концентрирани. Валери Божинов вече е готов и ще бъде готов за следващия мач срещу Етър“.