Cross.bg | 26.08.2019 09:27:02 | 310

Спортният талант на „Еврофутбол" Василики Кадоглу триумфира в плувен маратон в Хърватия

Спортният талант на „Еврофутбол" - Василики Кадоглу, триумфира в 20-тия юбилеен плувен маратон „Поречки делфин", който се състоя в хърватския град Пореч на 24.08.2019 г. Талантливата ни 16-годишна плувкиня преодоля 5-километровото трасе в Адриатическо море за 58 минути и победи и при жените, и във възрастта „девойки 16-17-годишни". Васи бе повече от убедителна, след като втората финиширала - Ивана Призмич, е на 5.10 минути след нея, а третата - Нина Йокич е на повече от 7 минути и половина. В надпреварата участваха 116 състезатели. В последния ден на август Василики и съотборникът й от варненския клуб „Астери" и Спортен талант на „Еврофутбол" - Георги Цурев, ще вземат участие в плувния маратон в холандския град Дордрехт. Той е благотворителен и има за цел да събере средства за болни деца, а двамата състезатели ще участват със съдействието на Община Варна след успеха им на маратона „Галата - Варна". Друг Спортен талант на „Еврофутбол" - Тихомир Иванов, зае 7-о място в дисциплината скок на височина на турнира от Диамантената лига в Париж. Плевенчанинът преодоля 223 см., което му бе достатъчно, за да си осигури участие във финалите на турнира на 29 август в Цюрих