БНР | 29.08.2019 15:55:18 | 93

Волейболистките се класираха за осминафиналите на Евро 2019

България се класира за осминафиналите на европейското първенство по волейбол за жени след втората си поредна победа. В турската столица Анкара българките, водени от селекционера Иван Петков, спечелиха лесно с 3:0 (25:14, 25:21, 25:19) срещу Финландия в последната си среща от група "А" на турнира.

Българският отбор завършва на трето място в крайното класиране с актив от 7 точки след 2 победи и 3 поражения, докато финландките отпаднаха от шампионата.

В първия гейм на срещата България поведе в резултата след 25:14 и успешна атака на Мира Тодорова.

Във втората част финландките се представиха по-силно, но отново преднината за българките не беше застрашена, въпреки късните колебания за водения от Иван петков състав. Стигна се до 25:21, а в самото начало на третия гейм "лъвиците" наваксаха пасив от 1:6, за да обърнат развоя на събитията изцяло в своя полза до крайното 25:19.

Най-резултатна за успеха на българския тим стана Нася Димитрова с 11 точки. Елица Василева добави още 10 точки за важната втора победа на европейското първенство.

Пия Корхонен завърши с 15 точки за Финландия. Следващият мач на България е на 1 септември в унгарската столица Будапеща срещу Азербайджан.