БНР | 08.09.2019 17:56:13 | 378

България спечели отборната надпревара в 5-ия кръг на BMU Европейския шампионат по мотокрос в Троян

България спечели отборната купа в 5-ия кръг на BMU Европейския шампионат по мотокрос, който се проведе в Троян. Общо 197 точки от максимални 200 донесоха състезателите ни за крайния успех по нации. След нас на второ и трето място останаха Северна Македония и Румъния.

84 пилоти от 5 държави взеха участие в Гран При България на отличното трасе в планинския град.

В клас МХ 65сс:  Изключително оспорвано беше състезанието и в двата манша. Трима пилоти се движеха един зад друг и до последно не беше сигурно кой от тях ще спечели надпреварата . В първият манш колоната до финалната обиколка водеше Дани Цанков с Ямаха. Пилотът на М6 Ямаха рейсинг тим не издържа на напредежието и падна в последната обиколка. Въпреки това, маладат ни надежда все пак успя да завърши частта на трето място. Преди него финишираха Мирослав Димитров С КТМ (Марица рейсинг тим) и Венцислав Тошев с КТМ (МСК Севлиево). Във втория манш възпитаникът на Мартин Тодоров взе реванш, удържа наситка на Димитров и Тошев и фитнишира първи.

Тройката в този клас е: 1. Мирослав Димитров с 47 точки, Пред Дани Цанков с 45 и Венцислав Тошев с 42 точки.

Клас МХ 85сс: Безапелационно представяне на Християн Георгиев с КТМ (Пловдив мотор спорт), който поведе колоната и в двата манша и със сигурно каране спечели двойна победа от кръга. Втори и трети се класираха Золтан Ордог с Ямаха (Румъния) и Виктор Бориславов с КТМ ( Моторспорт Варна).

Повдиума тук е Християн Георгиев с 50 точки, Золатан Ордог с 44 точки и Виктор Бориславов с 40 точки.

Състезателите в класове МХ 1 и МХ2 си спетнаха обща надпревара с отделни класирания разбира си. Майкъл Иванов с КТМ в клас МХ2 ( Тексим мотор спорт) зарадва почитателите си с категоричен успех и в двата състезателни манша. След него финишираха Хакан Халми с КТМ (МСК Севлиево) и Жулиан Георгиев с Кавазаки (Кippen МХ Рейсинг тим) .

Първите трима в МХ 2 са: Майкъл Иванов с 50 точки, следван от Хакан Халми с 44 точки и Жулиан георгиев с 40 точки.

В МХ1 нови 50 точки в актива си записа Стефан Нейчев с Ямаха ( Еър макс рейсинг). Калоян Илиев с КТМ (МСК Севлиево) е втори, а трети е Гоце Томовски с Хонда ( Македония) с .

Григор Царев с КТМ ( Джей Ар Си Моторспорт) спечели и двата манша в МХповече от убедително и закономерно добави 50 точки за генералното класиране за сезона. На второто място с 44 точки завърши Николай Колев с Хонда (СК Велико Търново), а трети с 40 точки от Троян си тръгна Боян Янков с Кавазаки ( МК Орлите Добрич).

При МХ 40 също двоен успех записа състезателят на М6 Ямаха рейсинг тим Мартин Тодоров. Многократният национален и балкански шампион беше категоричен и двете побягвания на трасето. Атанас Петров с КТМ (АИТ Рейсинг тим) завърши втори с 44 точки, а Веселин Малинов със Сузуки (Мотоспорт Варна) се качи на третото място на стълбичката с актив от 40 точки.

Любителите на мотокроса ще могат да видят елитните ни пилоти още следващата неделя, когато ще бъде 6-ия кръг от Републиканския ни шампионат на трасето в село Порой, Поморие.