БНР | 14.09.2019 13:29:25 | 127

Реал победи трудно у дома Леванте

Реал (Мадрид) надделя над Леванте с 3:2 на "Сантиаго Бернабеу" и постигна първи домакински успех за сезона в испанското футболно първенство.

С успеха в четвъртия кръг на Ла Лига възпитаниците на Зинедин Зидан събраха 8 точки и се изкачиха на второто място, на точка зад лидера Атлетико (Мадрид), който по-късно днес гостува на Реал Сосиедад. Столичани започнаха силно мача и до почивката взеха класически аванс.

Карим Бензема откри в 25-ата минута с глава след центриране в пеналта от дясно на Даниел Карвахал. Шест минути по-късно отново френският нападател се разписа с удар от десетина метра, след като беше изведен в чиста позиция от Хамес Родригес.

Каземиро вкара за 3:0 пет минути преси края на първото полувреме, след като отблизо засече отлично ниско подаване от дясно на бразилския си сънародник Винисиус Жуниор.

Борха Майорал намали в 49-ата минута след асистенция от ляво на Карлос Клерк. В последствие Бензема удари греда, а Еден Азар след самостоятелен пробив беше близо до попадение, но Айтор Фернандес направи добро спасяване.

Така четвърт час преди края Гонсало Мелеро направи 2:3 с глава отблизо след подаване от ляво на Хосе Кампаня и това донесе нервни последни минути за феновете на "Бернабеу". В добавеното време Майорал дори можеше да изравни, но Тибо Куртоа отрази изстрела му с глава.