БНР | 14.09.2019 20:39:14 | 101

Байерн с реми в Германия

РБ Лайпциг завърши 1:1 срещу гостуващия шампион Байерн Мюнхен в среща от четвъртия кръг на германското футболно първенство.
Така домакините събраха 10 точки и се върнаха на върха на класирането, на точка пред Борусия Дортмунд и на 2 точки пред баварския гранд.
Гостите започнаха силно срещата. Роберт Левандовски отбеляза още в третата минута, а в последствие полският нападател още на два пъти беше близо до ново попадение.
Шампионите имаха сериозно превъзходство при владеенето на топката, но пропуснаха шансовете си и бяха наказани в края на полувремето. Емил Форсберг изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Люка Ернандес в наказателното поле срещу Юсуф Поулсен.
През втората част домакините заиграха по-активно и Мануел Нойер трябваше да се намесва решително след опасни удари на Норди Мюкиел и на Марсел Забицер. Тимо Вернер пък пропусна от изгодна позиция, след като стреля в страничната мрежа.
Байерн също имаше отлична възможност в 77-ата минута, но Петер Гулачи успя да отклони удар на Кингсли Коман в гредата.
Минута преди края Нойер направи солидно спасяване след удар по диагонала от наказателното поле на Вернер, а в добавеното време Никлас Зюле можеше да донесе победата на Байерн, след като стреля с глава от малък ъгъл, но Гулачи успя да отклони в страничната греда.