БНР | 27.09.2019 04:53:40 | 104

Чорбаджийски отново титуляр в Румъния

Божидар Чорбаджийски беше титуляр за ФКСБ при победата с 2:0 над втородивизионния Металоглобус за Купата на Румъния. Бранителят, който е преотстъпен на гранда от Букурещ от ЦСКА София, записа първи мач от месец насам. Той дебютира с червен картон при позорната загуба с 0:4 от Газ Метан, след което беше "замразен" на пейката.

Головете за ФКСБ срещу Металоглобус отбелязаха Олимпиу Моруцан и Денис Ман преди почивката. Старши треньорът Богдан Винтила даде почивка на повечето от титулярите.

Напред в турнира продължава и Сепси на Радослав Димитров. Българинът игра 90 минути при успеха с 4:1 над Рипенсия (Тимишоара). От надпреварата изненадващо отпадна Виторул (Констанца) след загуба с 0:1 от Санататеа (Клуж).