Cross.bg | 30.09.2019 05:10:00 | 186

Хамилтън спечели в Русия след грешки на Ферари

Люис Хамилтън спечели състезанието за Гран при на Русия, 16-и кръг за сезона във Формула 1. Така той сложи край на серията на Ферари от три поредни успеха. Скудерията обаче допусна няколко ключови грешки, с които дари успеха на световния шампион. Втори завърши вторият пилот на Мерцедес – Валтери Ботас.  Трети се нареди Шарл Льоклер, който потегли от полпозишън. Около 25 обиколки преди финала всичко отиваше към двоен успех за Скудерията. Странни решения от бокса и отпадането на Себастиан Фетел обърнаха развоя. За Хамилтън победата е 82-а в кариерата му. Така той вече е само на 10 от подобряване на рекорда на Михаел Шумахер. Британецът спечели за четвърти път в Русия, а Мерцедес запази тенденцията да печели всеки старт в Сочи досега. Фетел поведе от старта Фетел успя да се изстреля от третото място и да поведе колоната. Германецът беше по-бърз от Льоклер, а съотборникът му не се отдалечи от Хамилтън и така позициите бяха запазени до спиранията в бокса. Льоклер влезе първи в бокса – в началото на 23-ата обиколка. Пилотът от Монако се върна на пистата четвърти зад Хамилтън и Ботас. Фетел остана още четири обиколки на пистата, но не се движеше с високо темпо. И след като смени гумите си се озова зад Льоклер. След излизането си от бокса обаче Фетел отпадна заради повреда в хибридния двигател за кинетичната енергия